SiTime SIT9366AC-1EF-33N20.000000
Part No.:
SIT9366AC-1EF-33N20.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9366AC-1EF-33N20.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVPECL
Comments
SIT9366AC-1EF-33N20.000000 Specifications
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
20 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
89mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)