SiTime SIT9366AC-2CF-33N12.000000
Part No.:
SIT9366AC-2CF-33N12.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9366AC-2CF-33N12.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVDS SMD
Comments
SIT9366AC-2CF-33N12.000000 Specifications
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
12 MHz
Function:
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
79mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)