SiTime SIT9366AI-2BF-33E122.880000
Part No.:
SIT9366AI-2BF-33E122.880000
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 122.8800MHZ LVDS SMD
Comments
SIT9366AI-2BF-33E122.880000 Specifications
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Frequency:
122.88 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
79mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)