SiTime SIT9367AI-1CF-25E322.270000
Part No.:
SIT9367AI-1CF-25E322.270000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9367AI-1CF-25E322.270000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 322.2700MHZ LVPECL
Comments
SIT9367AI-1CF-25E322.270000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT9367, Elite Platform™
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
322.27 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
94mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-PQFV (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)