SiTime SIT9386AE-2B1-25E156.250000
Part No.:
SIT9386AE-2B1-25E156.250000
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9386AE-2B1-25E156.250000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS
Comments
SIT9386AE-2B1-25E156.250000 Specifications
Series:
SiT9386, Elite Platform™
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Frequency:
156.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
79mA
Ratings:
AEC-Q100
Supplier Device Package:
6-PQFD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)