SiTime SIT9387AE-1E1-33N400.000000
Part No.:
SIT9387AE-1E1-33N400.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SIT9387AE-1E1-33N400.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 400.0000MHZ LVPECL
Comments
SIT9387AE-1E1-33N400.000000 Specifications
Series:
SiT9387, Elite Platform™
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
400 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
94mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)