NXP USA Inc. SPC5123YVY400B
Part No.:
SPC5123YVY400B
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Microcontrollers
Package:
516-BBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SPC5123YVY400B.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 516FPBGA
Shipping
Inventory:199
Comments
SPC5123YVY400B Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package/Case:
516-BBGA
Series:
MPC5123
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
e300
Core Size:
32-Bit Single-Core
Speed:
400MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, USB OTG
Peripherals:
DMA, WDT
Number of I/O:
147
Program Memory Size:
Program Memory Type:
ROMless
EEPROM Size:
RAM Size:
128K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.08V ~ 3.6V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)