NXP USA Inc. SPC5633MF2MLQ80
Part No.:
SPC5633MF2MLQ80
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
144-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SPC5633MF2MLQ80.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
Comments
SPC5633MF2MLQ80 Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package/Case:
144-LQFP
Packaging:
Tray
Speed:
80MHz
Number of I/O:
80
Program Memory Size:
1MB (1M x 8)
RAM Size:
64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 32x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)