NXP USA Inc. SPC5634MF1MLU80
Part No.:
SPC5634MF1MLU80
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
176-LQFP
Description:
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 176LQFP
Shipping
Inventory:520
Comments
SPC5634MF1MLU80 Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package/Case:
176-LQFP
Packaging:
Tray
Speed:
80MHz
Number of I/O:
114
Program Memory Size:
1.5MB (1.5M x 8)
RAM Size:
94K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 34x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C