Microchip Technology SST26VF032-80-5I-QAE
Part No.:
SST26VF032-80-5I-QAE
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SST26VF032-80-5I-QAE.pdf
Description:
IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 8WSON
Comments
SST26VF032-80-5I-QAE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
SST26 SQI®
Package/Case:
8-WDFN Exposed Pad
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
FLASH
Technology:
FLASH
Memory Size:
32Mbit
Memory Organization:
4M x 8
Memory Interface:
SPI - Quad I/O
Clock Frequency:
80 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
1.5ms
Access Time:
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)