Microchip Technology SST26VF032-80-5I-S2AE-T
Part No.:
SST26VF032-80-5I-S2AE-T
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SST26VF032-80-5I-S2AE-T.pdf
Description:
IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Comments
SST26VF032-80-5I-S2AE-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
SST26 SQI®
Package/Case:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Verified
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
FLASH
Technology:
FLASH
Memory Size:
32Mbit
Memory Organization:
4M x 8
Memory Interface:
SPI - Quad I/O
Clock Frequency:
80 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
1.5ms
Access Time:
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)