Microchip Technology SST26VF064BT-104I/TD
Part No.:
SST26VF064BT-104I/TD
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
24-TBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SST26VF064BT-104I/TD.pdf
Description:
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 24TBGA
Comments
SST26VF064BT-104I/TD Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
SST26 SQI®
Package/Case:
24-TBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
FLASH
Technology:
FLASH
Memory Size:
64Mbit
Memory Organization:
8M x 8
Memory Interface:
SPI - Quad I/O
Clock Frequency:
104 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
1.5ms
Access Time:
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)