Microchip Technology SST26VF064BT-104V/SM
Part No.:
SST26VF064BT-104V/SM
Package:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SST26VF064BT-104V/SM.pdf
Description:
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 8SOIJ
Comments
SST26VF064BT-104V/SM Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Verified
Clock Frequency:
104 MHz
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)