Microchip Technology SST26VF064BT-104V/SO
Part No.:
SST26VF064BT-104V/SO
Package:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SST26VF064BT-104V/SO.pdf
Description:
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 16SOIC
Comments
SST26VF064BT-104V/SO Specifications
Package/Case:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Clock Frequency:
104 MHz
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)