Microchip Technology SST26WF064C-104I/SM
Part No.:
SST26WF064C-104I/SM
Package:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SST26WF064C-104I/SM.pdf
Description:
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 8SOIJ
Comments
SST26WF064C-104I/SM Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Clock Frequency:
104 MHz
Voltage - Supply:
1.65V ~ 1.95V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)