STMicroelectronics STM32L151CCT6J
Part No.:
STM32L151CCT6J
Package:
48-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.STM32L151CCT6J.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48LQFP
Comments
STM32L151CCT6J Specifications
Package/Case:
48-LQFP
Series:
STM32L1
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, Cap Sense, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
37
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
EEPROM Size:
8K x 8
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 14x12b; D/A 2x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)