STMicroelectronics STM32L151RBH6TR
Part No.:
STM32L151RBH6TR
Package:
64-TFBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.STM32L151RBH6TR.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TFBGA
Comments
STM32L151RBH6TR Specifications
Package/Case:
64-TFBGA
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, Cap Sense, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
EEPROM Size:
4K x 8
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 20x12b; D/A 2x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)