STMicroelectronics STM32L151RCY6TR
Part No.:
STM32L151RCY6TR
Package:
64-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.STM32L151RCY6TR.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64WLCSP
Comments
STM32L151RCY6TR Specifications
Package/Case:
64-UFBGA, WLCSP
Speed:
32MHz
Peripherals:
Cap Sense, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
EEPROM Size:
8K x 8
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.65V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 21x12b; D/A 2x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)