STMicroelectronics STM32L151UCY7TR
Part No.:
STM32L151UCY7TR
Package:
63-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.STM32L151UCY7TR.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 63WLCSP
Comments
STM32L151UCY7TR Specifications
Package/Case:
63-UFBGA, WLCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Speed:
32MHz
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, Cap Sense, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
51
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
EEPROM Size:
8K x 8
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 21x12b; D/A 2x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)