Adam Tech SW-PB7-03LB22CFPB220V
Part No.:
SW-PB7-03LB22CFPB220V
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SW-PB7-03LB22CFPB220V.pdf
Comments
SW-PB7-03LB22CFPB220V Specifications
Current Rating (Amps):
5A (AC)
Voltage Rating - AC:
250 V
Illumination Type, Color:
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal):
220 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 19.00mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 55°C