Adam Tech SW-PB7-03LB22CFPW24V
Part No.:
SW-PB7-03LB22CFPW24V
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SW-PB7-03LB22CFPW24V.pdf
Comments
SW-PB7-03LB22CFPW24V Specifications
Current Rating (Amps):
5A (AC)
Voltage Rating - AC:
250 V
Illumination Type, Color:
LED, White
Illumination Voltage (Nominal):
24 VAC/DC
Termination Style:
Solder Lug
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 19.00mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 55°C