KEMET T110A124K100AS
Part No.:
T110A124K100AS
Description:
CAP TANT AXL
Comments
T110A124K100AS Specifications
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
25Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)