KEMET T110A224K100AS
Part No.:
T110A224K100AS
Description:
CAP TANT 0.22UF 10% 100V AXIAL
Comments
T110A224K100AS Specifications
Series:
CSR13
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
16Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.135" L (3.43mm x 3.43mm)