KEMET T110A224K100AS4527
Part No.:
T110A224K100AS4527
Description:
.220UF 100V
Comments
T110A224K100AS4527 Specifications
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)