KEMET T110A474M100AS4201
Part No.:
T110A474M100AS4201
Description:
.470UF 100V
Comments
T110A474M100AS4201 Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)