KEMET T110A564K100AS4201
Part No.:
T110A564K100AS4201
Description:
.560UF 100V
Comments
T110A564K100AS4201 Specifications
Capacitance:
0.56 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)