KEMET T110B395K075AT
Part No.:
T110B395K075AT
Comments
T110B395K075AT Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3.9 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)