KEMET T110C126J035AS
Part No.:
T110C126J035AS
Comments
T110C126J035AS Specifications
Packaging:
Tray
Capacitance:
12 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)