KEMET T110C156J035AS7200
Part No.:
T110C156J035AS7200
Comments
T110C156J035AS7200 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.6Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)