KEMET T110C157J006AT
Part No.:
T110C157J006AT
Comments
T110C157J006AT Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)