KEMET T110C336J020AS
Part No.:
T110C336J020AS
Comments
T110C336J020AS Specifications
Packaging:
Tray
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.4Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)