KEMET T140C107M020AT
Part No.:
T140C107M020AT
Description:
CAP TANT AXL 125C
Comments
T140C107M020AT Specifications
Series:
T140
Packaging:
Tray
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)