KEMET T140C127K020AS7200
Part No.:
T140C127K020AS7200
Comments
T140C127K020AS7200 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)