KEMET T140C226K050AT
Part No.:
T140C226K050AT
Comments
T140C226K050AT Specifications
Packaging:
Tray
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)