KEMET T140C227K010AT
Part No.:
T140C227K010AT
Comments
T140C227K010AT Specifications
Packaging:
Tray
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)