KEMET T140C476K035AT
Part No.:
T140C476K035AT
Comments
T140C476K035AT Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)