KEMET T322C336K006AS
Part No.:
T322C336K006AS
Description:
CAP TANT 33UF 10% 6V AXIAL
Comments
T322C336K006AS Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)