KEMET T322E336M035AT
Part No.:
T322E336M035AT
Comments
T322E336M035AT Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)