KEMET T322E476M025AT
Part No.:
T322E476M025AT
Description:
CAP TANT 47UF 20% 25V AXIAL
Comments
T322E476M025AT Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.280" L (7.11mm x 7.11mm)