KEMET T322E686K020AT
Part No.:
T322E686K020AT
Description:
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL
Comments
T322E686K020AT Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)