KEMET T322E826K015AT
Part No.:
T322E826K015AT
Comments
T322E826K015AT Specifications
Capacitance:
82 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)