KEMET T322F107M020AT
Part No.:
T322F107M020AT
Manufacturer:
KEMET
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Description:
CAP TANT AXL
Comments
T322F107M020AT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KEMET
Series:
T322
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)