KEMET T322F127M020AT
Part No.:
T322F127M020AT
Description:
CAP TANT 120UF 20% 20V AXIAL
Comments
T322F127M020AT Specifications
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.300" Dia x 0.300" L (7.62mm x 7.62mm)