KEMET T322F157M015AT
Part No.:
T322F157M015AT
Description:
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL
Comments
T322F157M015AT Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.300" Dia x 0.300" L (7.62mm x 7.62mm)