KEMET T322F226K050AT7200
Part No.:
T322F226K050AT7200
Description:
CAP TANT AXL
Comments
T322F226K050AT7200 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)