KEMET T350A105K020AT7301
Part No.:
T350A105K020AT7301
Description:
CAP TANT RAD
Comments
T350A105K020AT7301 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
10Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.10mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)