KEMET T350A105K025AT4700
Part No.:
T350A105K025AT4700
Description:
1.00UF 25.0V
Comments
T350A105K025AT4700 Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.10mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)