KEMET T350A105M035AS7301
Part No.:
T350A105M035AS7301
Package:
Radial
Description:
CAP TANT 1UF 20% 35V RADIAL
Comments
T350A105M035AS7301 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.10mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)