KEMET T350A224M050AT7303
Part No.:
T350A224M050AT7303
Description:
CAP TANT RAD
Comments
T350A224M050AT7303 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.10mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)