KEMET T350A335M016AT7305
Part No.:
T350A335M016AT7305
Comments
T350A335M016AT7305 Specifications
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.10mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)